Bývať v Papradne
znie nádherne

Túžite po novom bývaní? Vďaka modernému architektonickému prístupu je projekt LUHY PARK pokojným miestom s vlastnou identitou.

Projekt LUHY PARK sme vytvorili ako pre mladé rodiny s deťmi, tak pre aktívnych ľudí, ktorí ocenia moderné prvky s akcentom na tradičné vnímanie, možnosti rekreácie a športového vyžitia. Lokalita Papradno sa vyznačuje veľmi dobrou dopravnou dostupnosťou, ako aj kompletnou občianskou vybavenosťou. V obci sa nachádzajú materská a základná škola, základná umelecká škola, Slovenská pošta,  zdravotné stredisko, centrum sociálnych služieb, Kultúrny dom, obecná knižnica či folklórna skupina, ktoré sú od objektu vzdialené cca 10 minút pri ideálnej premávke. 

Predmetom návrhu je prestavba bývalej materskej školy na bytovo-apartmánový dom. Zámerom je existujúci objekt nadstaviť na celkovo štyri nadzemné podlažia. Vo výslednej veľkosti objektu je navrhnutých 23 bytových jednotiek, veľkostne sa jedná o dvoj a trojizbové byty. Spolu desať 2-izbových v rozlohe od 46 do 66 m2 vrátane rozlohy balkóna a trinásť 3-izbových bytov v rozlohe od 74 do 83 m2 vrátane rozlohy balkóna, ku každému bytu prislúcha pivničná kobka v rozlohe od 1,7 do 2,5 m2 a parkovacie miesto. Súčasťou bytových jednotiek nachádzajúcich sa na prvom podlaží je predzáhradka s veľkosťou od 35 do 69 m2, kde môžete tráviť svoj voľný čas a užiť si krásne chvíle strávené s rodinou.

Podzemné podlažie má samostatný bočný vstup, v ktorom je prístupná časť pivníc pre byty. Ďalšia časť pivníc je prístupná na 1. nadzemnom podlaží hlavným vstupom do objektu z ulice a vedľajším vstupom z dvora. Ďalej sa na 1. NP nachádza 5 bytových jednotiek a schodisko sprístupňujúce ostatné bytové jednotky. Na zvyšných troch podlažiach sa vždy nachádza 6 bytových jednotiek.

Veľkou výhodou umiestnenia bytovo-apartmánového domu bude jeho jedinečná poloha, pretože bude situovaný priamo v náručí Javorníkov. Prekvapia Vás nové dispozície, použité materiály ako aj samotná lokalita. Zažijete neopakovateľné výhľady na Javorníky či Strážovské vrchy. Okolie Papradna ponúka nespočetné množstvo aktivít. Lyžiarske strediská, relaxačné aktivity, historické objekty a prírodné krásy znásobujú hodnotu tejto investície.

V neposlednom rade je potrebné vyzdvihnúť, že obec Papradno sa v roku 2019 stala dedinou roka. Podľa slov starostu stojí za ziskom ocenenia nielen spolupatričnosť a lokalpatriotizmus obyvateľov obce, ale aj ich celková hrdosť či zdravá konkurencia. Víťazstvo v súťaži bolo súhrou výbornej spolupráce folklórnej skupiny Podžiaran, Koliby či miestnych podnikateľov. Výsledkom uvedeného je výborná starostlivosť starostu obce nielen o kultúrne vyžitie občanov (Folklórna skupina Podžiaran, Ondrejovské hody, Medzinárodný deň detí), ale aj ostatné aktivity týkajúce sa rozvoja obce, zachovania prírodného dedičstva , dedičstva predkov a samotnej starostlivosti o samotnú obec.

Čo viac dodať, stačí ísť bývať do Papradna.

PREČO VLASTNIŤ BYT / APARTMÁN V PROJEKTE LUHY PARK?

VYSOKOHORSKÁ TURISTIKA

Výborné podmienky pre turistiku poskytujú Javorníky. Javornícky hrebeň predstavuje malebné územie na hranici medzi Slovenskou a Českou republikou. Pre svoju jedinečnosť sa toto územie stalo súčasťou dvoch chránených krajinných oblastí: CHKO Kysuce a CHKO Beskydy. Turistická trasa Javorník je ideálnym miestom na jednodňovú turistiku v atraktívnej oblasti Javorníkov. Trasa je vybavená besiedkami, vyhliadkovou rozhľadňou, informačnými tabuľami a kamennými ohniskami. (Malý Javorník 1019 m.n.m, Veľký Javorník 1072 m.n.m, Sedlo pod Stratencom 1013 m.n.m.).

Cykloturistika

Viac ako 80 kilometrov cykloturistických trás vás láka vysadnúť na bicykel a spoznávať región pod štítmi Javorníkov a Strážovských vrchov. Prejdite si na bicykli  horské doliny či osady alebo si vyšliapte až do výšok na niektorý z vrchov Javorníkov.

Prírodné krásy a historické objekty

Považský hrad - zrúcanina hradu na strmom vrchu na pravom brehu Váhu, neodmysliteľná silueta Považia nachádzajúca sa neďaleko Považskej Bystrice.

Čertova skala - prírodný útvar v blízkosti obce Brvnište.

Manínska tiesňava - vápencový kaňon medzi Veľkým a Malým Manínom s množstvom krásnych morfologických útvarov. Je to najužší kaňon v strednej Európe.

Kostolecká tiesňava - 500 m dlhý najväčší skalný previs na Slovensku, ktorý vznikol zvetrávaním skalných vápencových stien.

Súľovské skaly - krásne dielo prírody s množstvom skalných masívov, veží, ihiel, brán, okien, kvetov a živočíchov.

Podskalský Roháč - národná prírodná rezervácia a výrazný skalný hrebeň s početnými skalnými útvarmi, oknami, tunelmi, ale aj mohutnými bralami s niekoľko metrov vysokými strmými až kolmými stenami.

Strážov - komplex piatich vrcholov obsahuje zaujímavosti a krasové javy ako jaskyne, priepasti a dva vodopády.

Vršatské bradlá - národná prírodná rezervácia Vršatské bradlá obsahuje vápencový masív bradlového pásma Bielych Karpát so zachovalými skalnými a lesnými spoločenstvami teplomilných a horských druhov rastlín a živočíchov.

Bosmany - predstavuje typickú ukážku bradlových foriem reliéfu. Jedná sa o tri samostatne stojace veže tvaru koláčov, nad ktorými dominuje bralo Skala, na hrebeni s výrazne vyvinutými hlbokými puklinovými škrapmi.

Šarkania diera - 60 metrová puklinová jaskyňa.

LYŽOVANIE A ZIMNÉ AKTIVITY

Dostatok snehu a vhodný terén vytvárajú v zimnom období ideálne podmienky pre zjazdové lyžovanie vo viacerých lyžiarskych strediskách. Lyžiari aj snowboardisti ocenia denne upravované lyžiarske svahy. Kto má rád bežkovanie môže tu nájsť krásne a udržiavané trate v malebnej prírode, ktoré sa tiahnu aj niekoľko desiatok kilometrov. Napríklad od lyžiarskeho strediska Podjavorník sa napojíte po niekoľkých kilometroch na hrebeňovú magistrálu Portáš – Bumbálka.

Informácie o zjazdových tratiach v okolí Papradna:

Lyžiarske stredisko Podjavorník - nachádza sa 10 km od Papradna.

Vleky: Tatra Poma H 130 - 860 m, Tatra Poma H 130 - 500 m, detský vlek - 250 m

Ski Centrum Čertov - lyžiarske centrum s troma vlekmi, štyrmi zjazdovými traťami s umelým osvetlením (3000 m), dvoma reštauráciami a bufetom.

Lyžiarske stredisko Domaniža - vlek: EPV 300 m.

Lyžiarske stredisko Horná Maríková - vlek: Tatra Poma 350 m.

 

Základné informácie

Bytové jednotky

23 bytových jednotiek

Veľkosť

595 m2 zastavanej plochy

Parkovacie miesta

35 parkovacích miest

Časový harmonogram

Zahájenie projektu

Kúpa nehnuteľnosti

4. kvartál 2018
Začiatok výstavby

Príprava projektovej dokumentácie pre stavebné povolenia a inžinierska činnosť

4. kvartál 2018 – 1. kvartál 2020
Hrubá stavba

Hrubá stavba

3. - 4. kvartál 2020
Dokončenie stavby

Dokončenie stavby

1. kvartál 2021
Kolaudácia

Kolaudácia

2. kvartál 2021
Odovzdanie

Odovzdanie

2. kvartál 2021

KONTAKTUJTE NÁS

Developer
  • Luhy Park, s.r.o.
  • Veľká Okružná 1309/17
  • 010 01 Žilina
Predajca
  • Constario, s. r. o.
  • Veľká Okružná 1309/17
  • 010 01 Žilina
Ing. Dominika Moravčíková, PhD.
+ 421 948 948 420