Bývať v Papradne
znie nádherne

Túžite po novom bývaní? Vďaka modernému architektonickému prístupu je projekt LUHY PARK pokojným miestom s vlastnou identitou. Poskytuje pocit susedskej spolupatričnosti rovnako ako potrebné súkromie.

Projekt LUHY PARK sme vytvorili ako pre mladé rodiny s deťmi, tak pre aktívnych ľudí, ktorí ocenia moderné prvky s akcentom na tradičné vnímanie, možnosti rekreácie a športového vyžitia. Lokalita Papradno sa vyznačuje veľmi dobrou dopravnou dostupnosťou, ako aj rozsiahlou občianskou vybavenosťou. V obci sa nachádzajú materská a základná škola, základná umelecká škola, Slovenská pošta,  zdravotné stredisko, centrum sociálnych služieb, Kultúrny dom, obecná knižnica či folklórna skupina, ktoré sú od objektu vzdialené cca 10 minút pri ideálnej premávke. Dominantnou stavbou v obci je zaiste rímskokatolícky kostol, zasvätený sv. Ondrejovi. Je to jednoloďový kostol, postavený v neskoro-barokovom slohu v roku 1792. Okrem uvedeného, sa obci nachádzajú potraviny COOP Jednota, COOP Jednota Supermarket a CBA Slovakia.

Či už potrebujete zájsť na nákup, k lekárovi, zaviesť deti do škôlky alebo školy, všetko je po ruke. Doprava v Papradne? Žiadny problém. Autom sa dostanete všade, kde potrebujete, pešo to máte všade na skok a prostredníctvom SAD Trenčín vystúpite na hlavných miestach obce. Nehovoriac o túžbe ísť nakupovať do obchodného centra v Považskej Bystrici, ktoré je vzdialené len 20 minút pri ideálnej premávke, alebo zájsť do kina či na prechádzku s rodinou spojenou s návštevou Považského hrad.

Obec Papradno ponúka hlavne vyznávačom cykloturistiky nepočetné množstvo príležitostí ako uspokojiť svoju túžbu v sedle bicykla. Okolie Považskej Bystrice s množstvom vedľajších ciest, poľných a lesných cestičiek vedúcich nádhernou prírodou ponúka ideálne podmienky pre cykloturistiku. Javorníky i Strážovské vrchy sú ideálnymi pohoriami pre výber cyklotrasy, ktorá zodpovedá Vašim požiadavkám. Vďaka rôznorodému terénu si prídu na svoje milovníci horskej cyklistiky ako i priatelia pohodlnejších ciest na rovinatom teréne. Vážska cyklomagistrála prechádzajúca cez obec Papradno v dĺžke 35 km alebo 46 km spájajúca Trenčiansky a Trnavský kraj z nej robí dokonalú cyklistickú základňu.

V neposlednom rade je potrebné vyzdvihnúť, že obec Papradno sa v roku 2019 stala dedinou roka. Podľa slov starostu stojí za ziskom ocenenia nielen spolupatričnosť a lokalpatriotizmus obyvateľov obce, ale aj ich celková hrdosť či zdravá konkurencia. Víťazstvo v súťaži bolo súhrou výbornej spolupráce folklórnej skupiny Podžiaran, Koliby či miestnych podnikateľov. Výsledkom uvedeného je výborná starostlivosť starostu obce nielen o kultúrne vyžitie občanov (Folklórna skupina Podžiaran, Ondrejovské hody, Medzinárodný deň detí), ale aj ostatné aktivity týkajúce sa rozvoja obce, zachovania prírodného dedičstva , dedičstva predkov a samotnej starostlivosti o samotnú obec. Čo viac dodať, stačí ísť bývať do Papradna .

Predmetom návrhu je prestavba bývalej materskej školy na bytový dom. Zámerom je existujúci objekt nadstaviť na celkovo štyri nadzemné podlažia a zo severnej strany objekt zväčšiť o tretinu novostavbou, ktorá objekt zväčší. Vo výslednej veľkosti objektu je navrhnutých 23 bytových jednotiek, veľkostne sa jedná o dvoj a trojizbové byty. Spolu desať 2-izbových v rozlohe od 46 do 66 m2 vrátane rozlohy balkóna a trinásť 3-izbových bytov v rozlohe od 74 do 83 m2 vrátane rozlohy balkóna, ku každému bytu prislúcha pivničná kobka v rozlohe od 1,7 do 2,5 m2 a parkovacie miesto. Súčasťou bytových jednotiek nachádzajúcich sa na prvom podlaží je predzáhradka s veľkosťou od 35 do 69 m2, kde môžete tráviť svoj voľný čas a užiť si krásne chvíle strávené s rodinou.

Podzemné podlažie má samostatný bočný vstup, v ktorom je prístupná časť pivníc pre byty. Ďalšia časť pivníc je prístupná na 1. nadzemnom podlaží hlavným vstupom do objektu z ulice a vedľajším vstupom z dvora. Ďalej sa na 1. NP nachádza 5 bytových jednotiek a schodisko sprístupňujúce ostatné bytové jednotky. Na zvyšných troch podlažiach sa vždy nachádza šesť bytových jednotiek.

V samotnom prostredí obce aj okolitej zástavby bude objekt pôsobiť akcentujúco, no zároveň nerušene. Moderný výraz bude orientačným aj výzorovým plusom okolia bez toho, aby vytváral nechcenú dominantu, alebo narušenie siluety obce.

Základné informácie

Bytové jednotky

23 bytových jednotiek

Veľkosť

595 m2 zastavanej plochy

Parkovacie miesta

35 parkovacích miest

Časový harmonogram

Zahájenie projektu

Kúpa nehnuteľnosti

4. kvartál 2018
Začiatok výstavby

Príprava projektovej dokumentácie pre stavebné povolenia a inžinierska činnosť

4. kvartál 2018 – 1. kvartál 2020
Hrubá stavba

Hrubá stavba

3. - 4. kvartál 2020
Dokončenie stavby

Dokončenie stavby

1. kvartál 2021
Kolaudácia

Kolaudácia

2. kvartál 2021
Odovzdanie

Odovzdanie

2. kvartál 2021

KONTAKTUJTE NÁS

Developer
  • Constario, s. r. o.
  • Veľká Okružná 1309/17
  • 010 01 Žilina
Predajca
  • Constario, s. r. o.
  • Veľká Okružná 1309/17
  • 010 01 Žilina
Ing. Dominika Moravčíková, PhD.
+ 421 948 948 420